Socka

autor: | 13 Říj 22

Aneb o tom, jak jsme (ne)skončili na Facebooku…

Pár měsíců dozadu jsme se rozhodli pomalu ukončit činnost v naší Facebookové skupině (fb stránka bude pochopitelně fungovat dál). Ne snad proto, že by byl Facebook špatnej nástroj, nebo že bychom si chtěli nutně dělat problémy, ale zkrátka dozrál čas.

Totiž rozumějte, převážně k nám chodí cvičit (alespoň prozatím) lidi, co Facebook (a další sociální sítě) buď nepoužívají vůbec a nebo ho/je používají velmi zřídka. A to se pak blbě vytváří nějaký jednotný místo na pokec, když to „zdravý jádro“ na tom místě chybí, že jo? Takže vznikla prvotní idea k přemístění. Otázka samozřejmě zněla, kam se vrtnout?

No a tak jsme se začali pídit po možnostech. Zkoušeli jsme asi všechno, od možností Redditu, přes Google služby, placený sociální sítě, až k úplným zákoutím internetu, o kterých jsme ani netušili, že existuje. Leč nic se nezdálo dostatečně uspokojivý… Některý služby dneska nabízí fakt pěkný řešení, ale znamenalo by, registrovat se na jiný sociální sítě a pokud se někdo nechce přihlásit na Facebook, proč by se měl registrovat jinam, že jo? Jiný služby zase byly nesmyslně drahý. Další komplikovaný na údržbu a tak podobně…

No a tak jsme si řekli, že si vytvoříme vlastní místo. Poněvadž jak se říká, co si sám neuděláš, to nemáš. A tak pomalu vzniká Socka. Což je náš pracovní název pro sociální síť vytvořenou na našich stránkách. Její výhodou je, že se nemusíme nikam stěhovat a máme jí tam, kde jsme chtěli. U nás „doma“. Museli jsme sice do jistý míry využít služeb třetí strany, která nám řešení poskytla (dočasně „zadarmo“), ale minimálně tohle řešení můžeme hostovat u sebe. Což je ideální hned z několika důvodů:

  • Žádný reklamy a nerelevantní obsah. Jsme prostě skupina zabývající se Pohybem, fitness chcete-li. Žádný pračky Teta, ani boty Strejda nás netankujou a nebudeme je ani tolerovat.
  • Registrace není ke čtení obsahu potřebná. Je vyžadovaná až v případě, že na obsah chce čitatel reagovat.
  • Protože nechceme rozesílat marketingový maily (jo asi je to chyba, ale nás to fakt nebaví a samotný nás mraky zbytečných mailů ve schránce otravují), tak nevyžadujeme žádný osobní údaje. Stačí přezdívka, heslo a jakejkoliv registrační e-mail. Tam teda chodí upozornění na nový příspěvky + komentáře (pokud se teda nemýlim), ale dá se to tušim odhlásit. kdyby ne, stačí nám písnout a podíváme se na možnosti toho, jak to omezit/odstranit. Každopádně nechceme znát Vaše bydliště, adresu, ani celý jméno, datum narození, ani velikost Vašich bot.
  • Žádná cenzura. Respektive jako jsme háklivý na osobní urážky a spam. Ale stačí trocha elementární slušnosti, držet se tématu a jinak si může kdokoliv komentovat a psát, co chce.

Takže jestli máte rádi pohyb ve všech jeho podobách, tak se k nám přidejte

TADY

My se za to pokusíme v maximální míře naší DIY Socce věnovat. Odpovídat na otázky, sami se ptát, sdílet s Váma (alespoň doufáme) zajímavej materiál a ten náš společnej prostor časem zvelebovat, aby byl víc user-friendly, přehlednější a hlavně aby se stal místem pro sdílení, vzájemnou pomoc, motivaci k pohybu a celkovýmu zdravýmu životnímu stylu. Protože to podle nás dává smysl a je to něco, co nás nesmírně baví.

Časem bychom tak například chtěli přidat kalendář akcí, třídění obsahu do „složek“ pod určitý hashtagy, (jako to umí například právě Facebook groups), přidávat ankety, výzvy a tak dále.

Chceš se s námi podělit o svou myšlenku? Máš dotaz, nebo připomínku?

Neváhej napsat komentář!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments