Opava

autor: | 24 Led 22

Aneb kurz Kondiční a silový trenér pro týmové sporty (část druhá)

Tohle, musim podotknout, byl fakt zásah do černýho. Zatímco covid čísla v ČR letěly do stratosféry, napadl první sníh a my se s @tttweety rozhodli, že do Opavy pocestujeme autem brzo ráno v den konání kurzu. @tttweety na čumendu a já se vzdělávat. Jak jistě tušíte, nebyl to jeden z těch nejmoudřejších nápadů. Cesta z civilizace na východ směr Asie (sorry @phortun neodolal jsem) je vždycky dobrodružství, ale po tmě ve sněhu to nabývá ještě napínavějších rozměrů. Naštěstí jsme dorazili v pořádku a na čas, takže jsem si mohl vychutnat zhruba 10 hodin poslouchání a cvičení v respirátoru v místním The Beast gymu.

IMG_20211203_135832.jpg

První den bylo hlavním tématem vývojová kineziologie a zranění – jaký jsou nejčastější problémy v basketbalu (nepřekvapivě je to kotník, konkrétně vazy a asi nikoho nešokuju ani tím, že nejčastěji vzniká při dopadu). A samozřejmě taky jak na prevenci. Což přiznám se, nebylo nic moc novýho, protože podobný věci znám od Ida Portala, Romana Jahody a dalších a dalších lidí. Mluvili jsme i o koleni, nebo obecně o tom, jak udržet hráče v zatížení i přes určitý zdravotní trable.

Druhý den byl pro mě osobně mnohem zajímavější, neb nás pro změnu čekala Nicole Rodriguez. Což je postavou drobná, leč zkušenostma velká trenérka, která pracovala například vedle Michaela Boylea jakožto světově uznávanýho odborníka na poli silově-kondiční přípravy a autora mnoha knih, v Exos, dál pak v Polsku například pro akademii Borussie Dortmund a teď na Slovensku v Trnavě, kde vede nějakej multi-sportovní projekt, jak jsem odtušil. Nicole každopádně umí komplexní věci podat jednoduchou formou. Má celkem jasnou metodiku práce a co mě potěšilo je, že pracuje celkem podobným přístupem (což jsme nakonec mohli vidět na vlastní oči, protože zhruba hodinu ukazovala trénink s místní Opavskou U12). Samozřejmě, že její zkušenosti jsou úplně někde jinde, ale i tak je potěšující vidět, že se absolutní profík dívá na věc podobným způsobem.

IMG_20211203_140305.jpg

Foto s ní samozřejmě nemám, tak jenom malá ukázka jedné z mnoha her, který jsme viděli v podání mě a Téry.

No a teď zase nezbývá, než nabitý informace zprocesovat, postupně je zasadit do kontextu a pomalu aplikovat. Mám na to zhruba dva měsíce, než přijde fáze tři.

Chceš se s námi podělit o svou myšlenku? Máš dotaz, nebo připomínku?

Neváhej napsat komentář!

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments