Chrudimská vinařská desítka

autor: | 12 Led 22

Na konci září 2018 se konal v Chrudimi závod na 10 kilometrů, u kterýho jsme nemohli chybět. Pro mě osobně to navíc znamenalo ukončení letošní testovací sezóny, ve který jsem chtěl zjistit, nakolik mě běh bude bavit a jestli u něj vůbec vydržim.

Vydržel jsem a už máme s jedním kolegou i sázku – jeden 100 km ultramaraton v roce 2022. Tak uvidíme. Úplně takovej TOP sen je Spartathlon. Ale to je fakt hodně velká dálka. V tuhle chvíli v podstatě nepředstavitelná. Mimochodem, kdo v Čechách tuhle běžeckou ustopu nějak sledujete, zrovna Spartathlon tady nedávno pár lidí z Čech běželo. Údajně krásnej závod…

No ale zpět nohama na zem. Do Chrudimi. Za vínem…

Místní závod se tu konal už poněkolikátý. Pro naší rozrůstající se skupinu šlo ale (až na jednu výjimku) o premiéru. Pro některé dokonce o premiéru závodní. Dokončili jsme téměř všichni. Někteří z nás s osobním rekordem (včetně mě). Já jsem od poslední desítky zlepšil čas o nějakou minutu něco a s výsledným časem pod 50 minut jsem se umístil v první stovce závodníků. Startovní pole čítalo necelých 300 běžců, takže se to dá na první sezónu označit za celkem úspěch.

Cílová fotka nemohla chybět. 🙂42691384_1859228514191794_1322117721143377920_o.jpg

Čeho si vážim úplně nejvíc je, že první závod – půlmaraton v Pardubicích jsem běžel sám. Tady nás závod začalo 7! Což je skvělý číslo. Začínají nás kontaktovat lidi, které jsme doposud neznali a na závodech začínáme rozpoznávat pár lidí, kteří někde někdy běželi nějaký závod s náma. Běh prostě spojuje. Na všech závodech navíc panovala super atmosféra. Sem tam si člověk i během závodu s někým pokecá a na naší úrovni ala hobíci je to fakt uvolněný. Doufám, že to vydrží a další lidi budou třeba následovat. I když už teď jsme myslim super parta!

Co se týče plánů na příští rok, tak teď hodlám trénovat. Pardubickej půlmaraton bych určitě chtěl dát pod 1:45:00, přičemž tajnej cíl je kolem 1:30:00. Chceme se zúčastnit celého seriálu Kunětický devítky, kterou už jsem tady zmiňoval a nakonec se ještě chci zúčastnit Hradeckýho půlmaratonu, na kterým jsem byl teď o víkendu jako divák a zaujal mě atmosférou. Zbytek je ve hvězdách. Určitě si střihneme nějakou charitu a v tréninku budu muset začít běhat delší tratě.

Už teď se fakt těšim na příští sezónu!

Článek byl původně publikován na: https://peakd.com/cesky/@bodie7/chrudimska-vinarska-desitka

Chceš se s námi podělit o svou myšlenku? Máš dotaz, nebo připomínku?

Neváhej napsat komentář!

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments